piątek, 28 marca 2014

Jakie są sposoby na spięty kark - opis


Spięty kark potrafi być nie lada problemem. Zapraszam do zapoznania się ze sposobami, które w takiej sytuacji mogą przybliżyć nas do upragnionej ulgi - rozluźnienia mięśni karku.  

Najpopularniejszym sposobem na poradzenie z opisywaną przypadłością jest po prostu masaż. O ile zna się kilka podstawowych wskazówek, w rolę masażysty wcale nie musi wcielać się zawodowiec. Na początek masażu należy kark delikatnie głaskać opuszkami palców od góry karku do barków. Następnie zwiększ siłę nacisku. Potem ugniataj kark z obydwu stron, a na koniec wróć do punktu pierwszego, czyli do głaskania. Do masażu możesz użyć różnych olejków.

Równie pomocne jest leczenie... temperaturą. Najpierw ochłodź kark - na przykład okładem z lodu. Chwilę potem doprowadź do wygrzania napiętych mięśni. Można to zrobić korzystając z sauny, jednak ciężko nazwać to domowym sposobem. Możesz również intensywnie pocierać kark na przykład ręcznikiem, założyć ciepły szalik lub zapewnić sobie ciepły natrysk.

Trzeci sposób, to po prostu ruszanie głową. O ile mięśnie nie są na tyle spięte, żeby sprawiało to mocne problemy. Postaraj się maksymalnie pochylić głowę w przód. Potem na boki, a na koniec do tyłu. Powtórz to kilkukrotnie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza